چاپ و انتشار کتاب کاربرد کامپیوتر در HSE

 آموزش تخصصی نرم افزار ایمنی آتش نشانی

کتابی که شما پیش رو دارید کاربردی ترین نرم افزار در زمینه hseو ایمنی آتش نشانی می باشد که در سال 2011 به عنوان نرم افزار برگزیده شبیه سازی در انجمن حریق آمریکا توسط شرکت نرم‎افزاریِ Thunderhead Engineering و بنیاد علوم ملیِ آمریکا به دنیا عرضه شده است.

اما متاسفانه در کشور ما بدلیل عدم اطلاع از چنین نرم افزارهایی و عدم اطلاعات کافی از نحوه کارکردن با  این قبیل نرم افزار ها ،جهت تحیلیل و پایش اطلاعات باعث شده است تا بیشتر آنالیز و تجزیه و تحلیل ها بصورت دستی صورت پذیرد که احتمال خطلا و اشتباه را بالاتر برده است.

از اینرو برآن شدیم تا با ارائه و چاپ این کتاب بتوانیم خدمتی به کارشناسان عزیز در زمینه ایمنی آتش نشانی کرده باشیم.

به همراه این کتاب نرم افزار تخصصی نیز موجود می باشد ،که اگر بخواهیم توضیح مختصر و کاملی را به شما ارائه دهیم از این نرم افزار می توانید در واحد های ایمنی آتش نشانی استفاده نمایید.

از طریق این نرم افزار اگر یک پایشگر حرفه ای باشید می توانید سناریو آتش سوزی و پلن یک ساختمان یا یک مجتمع را بهمراه  نفرات شاغل در هر بخش بر اساس قد وزن سن و همچنین مواد سوختی و موانع و بخش های دقیق هر واحد را  در هر قسمت جانمایی کنید و از هر قسمتی که خواستید سناریوی آتش سوزی را آغاز نمایید.

نتیجه خروجی این نرم افزار بصورت نمودار و سه بعدی می باشدکه اطلاعات دقیقی را جهت تجزیه و تحیل و واکنش در شرایط اضطراری به شما نشان می دهد.

همچنین این نرم افزار با توجه به راه های خروج و راهروها،سن و مشخصات جرمی بدن هر فرد شاغل در سازمان، در زمان آتش سوزی و واکنش در شرایط اضطراری بهترین نتیجه جهت تخلیه و خروج نفرات را  نشان می دهد و مشخص می کند که اول کدام ساختمان باید تخلیه شود و بهترین راه خروج در کمترین زمان از کدام مسیر می باشد.

این کتاب در دو بخش اصلی نوشته شده است که بخش اول بخش معرفی و آموزش نرم افزار و بخش دوم بصورت تکنیکال و فنی به این نرم افزار پرداخته است.

  امیدواریم که نشر این کتاب، جایگزین مناسبی باشد برای معرفی و تدریس اساتیددر دانشگاه های سراسر کشور که بجای تدریس مفاهیم اولیه کامپیوتر و مجموعه نرم افزارهای آفیس ، اینچنین نرم افزارهای تخصصی و کاربردی به دانشجویان عزیز آموزش داده شود تا هم در زمینه پایش اطلاعات ایمنی در هر سازمانی قدرتمند باشند و هم در رزومه های تخصصی آنها چنین نرم افزارهای تخصصی قید شده باشد.از اینترو نام این کتاب (کاربرد کامپیوتر در ایمنی) که یکی از دروس این رشته می باشد نامگذاری شده است.

 جهت اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب به این قسمت مراجعه نمایید

نماد اعتماد الکترونيکي